richard44

Při zisku pod 15.000,– Kč za rok nemusím podávat DAP, platit ZP ani SP. Potřebuji na tento přivýdělek živnostenský list?

Doplňuji:
Zisk produkuji placeným přístupem na svůj web (nejedná se o pornoprůmysl). Tržby se tedy prakticky rovnají zisku, proto jsou relativně nízké. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží i na tom, jakou činností produkuješ ziska a na tom, jaké máš tržby (obrat) – nejen na výši zisku.
😉
Přečti si Živnostenský zákon – 455/1991 Sb., zejména §3 (např. – http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/ ) a nebo se poraď s daňovým poradcem.
Doplňuji:
No – i když je výdělek nízký, splňuje podmínku „soustavnosti“ (viz § 2 zmíněného zákona) – takže vřele doporučuju si ´živnosťák´ opatřit.