Kim12345

Při zdravé chůzi musí být chodidla rovně 90 stupnů k tělu, nebo trochu vykřivené do boku, ale jen malinko?

U kterých z vás je sníh, tak to jde posoudit podle stop ve sněhu.

Nejlepší odpověď
annas

Předpoklad správné techniky chůze je kromě dalšího, že
„kolena nevytáčíme do stran, směřujeme jimi dopředu.“
http://6000kr­oku.cz/techni­ka-chuze

Takže si vyzkoušejte, v jaké poloze mají být chodidla vzhledem k postavení kolen.

Další odpovědi
klumprt

Záleží na tom, jak definujeme zdravou chůzi. Osobně jsem názoru že odchylka v rozmezí 0 až 30 stupňů je v cajku.