autacek

Při zaměstnání v autodopravě, je to opravdu tak, že řidič pouze řídí a závozník udělá všechnu „špinavou“ práci ?

Nebo závozníkovi i fyzicky pomáhá ?

Existuje dnes ještě profese závozníka, jaká je na to škola a kolik se tak dá vydělat ?

Není lepší vyučit se řidičem ?

Odpovědi
Alesh

Tak někdy, pokud je to nezbytné mu třeba i musí pomoct, to je jasné. Závozník bude osoba, která třeba ani nemá papíry na náklaďák. Pomáhá, ukazuje řidiči při couvání, což zas tak špinavá práce není apod. S ohledem na stálou snahu firem redukovat náklady, není tato profese tak frekventovaná jako dřív. Určitě je lepší být řidič, závozníka můžeš dělat i s řidičákem na náklaďák.

marci1

Závozník pomáhá řidiči při nakládce a vykládce zboží, stará se o „papíry“, ukazuje řidiči při couvání apod. Není to tedy tak, že by řidič jen řídil.

Zdroj: http://www.pra­ce.cz/poradna/en­cyklopedie-profesi/z/zavoznik/