Avatar uživatele
steipavka

Při vyhýbání protijedoucího auta ve smyku, jsem si poškodila moje auto. Jak dále postupovat?

Je povinen vinník vše zařídit u svoji pojišťovny i opravu mého auta?Nebo i když jsem nehodu nezavinila,ba naopak jsem svojí reakcí zabránila veliké nehodě,musím vše u jeho pojišťovny vyřídit sama.Je to ke vzteku!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4821 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

  1. OPRAVU si musíte zařídit vy sama…, teoreticky byste mohla uplatňovat i náhradu škody, která vám prokazatelně vznikne v souvislosti s vyřizováním této agendy (ale to je jiná pojistná událost)
  2. k jednání s POJIŠŤOVNOU je povinen pouze viník nehody…, z čehož vyplývá nezbytný předpoklad tohoto viníka nehody identifikovat.

K vzteku to samozřejmě je, to s vámi souhlasím !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Kdysi se říkalo, že můžete (podle občanského zákoníku) viníkovi předat klíčky od auta s požadavkem aby věc (auto) uvedlo do původního stavu před nehodou.
Ale asi bych si vše raději oběhl (zatím oběhl). I když jsem byl poškozený, vše jsem rychle nahlásil pojišťovně a dal auto do opravy. Existuje možnost náhradního vozidla, pokud prokáži, že ho nutně potřebuji (pro svoji práci, pro denní chod rodiny apod.) s tím, že část nákldů jsem si platil.
Popravdě je to k vzteku, ale zas na druhou tranu, příště na straně viníka budu sám a taky uvítám soběstačnost poškozeného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek