v.f.beran

při volbách v obci jsme nezaškrtli celou kandidátku, jen některé kandidáty. Přesto má kandidátka 100%. Je to možné?

přestože někteří kandidáti měli více hlasů než jiní, v zastupitelstvu nebudou. Je to možné? Proč jsme tedy volili?

Odpovědi
standa

Je to možné, protože primárně nejsou voleni jednotliví kandidáti, ale nejprve jsou zvoleny volební strany.

Pak se může teoreticky stát, že slabší volební strana (která nezískala dostečný počet hlasů jako celek) může mít na kandidátce i vyjímečnou osobnost, která získala více hlasů než-li kandidáti těch ´vítězných´ stran.

Vůči SMYSLU voleb do obecních zastupitelstev, kterým by měla být volba důvěryhodných osobnosti, je to nespravedlivé…, o tom není žádného sporu.