Lucijej

Při užívání potravin. doplňků (aloe vera gel) po ránu na lačno, jak dlouho potom se ještě nemá jíst?

Doplňuji:
Díky za odpovědi. Já beru aloe od ProVery, kterou můžou i těhotné, protože neobsahuje antrakinony :)
Jen mi nebylo jasné – užívání před jídlem, o jak velký časový interval jde :)

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud se nepletu, tak se užívá před jídlem a není třeba po něm dlouho být na lačno (třeba více jak 30 min.)

Doporučené dávkování

Dospělí:
3× denně 30 ml nejlépe před jídlem.
Děti od 3 do 13 let:
3× denně15 ml nejlépe před jídlem.
Doplňuji:
Bacha, není vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Další odpovědi
Wang

arygnoc
On je rozdíl mezi 3letým dítětem (s téměř vyvinutou imunitou a plodem, který nepřímo používá „jen“ játra matky.

Jak Lucijej doplnila, některé jsou i pro těhotné (tzn. ne všechny – Blue Nature např. není)

hanny 2

Přírodní doplňky stravy se většinou užívají na lačno 30min.před jídlem.Pokud je berete i v průběhu dne,tak 2hodny po posledním jídle a za 30min.se můžete najíst.

arygnoc

pájo:

tak těhotné ženy to nemůžou, a trávit s tím děti od 3 let lze?

hm, hm, …

Pájo

To arygnoc:

Malé doplnění pro arygnoc-a, když už mě tu popotahuješ:

Výrobce potravinového doplňku nemusí prokazovat účinnost svého preparátu (na rozdíl od registrovaného léčiva – a to klinickou studií), ale MUSÍ doložit – u státního hygienika ČR – že jeho doplněk stravy NEŠKODÍ zdraví.

Není příliš běžné dělat testy na těhotných ženách u léků, natož u potravinových doplňků (studie jsou velice finančně nákladné)… proto nemají potřebné schválení pro tuto skupinu lidí. Není nikde prokázáno, že ne/škodí plodu a proto se jednoduše nedoporučuje ženám těhotným.

Pájo

O.K. to je jiná, to je v pořádku.