HarpPlayer

Při slabé baterce se notebook vypne bez jakéhokoli varování.

Jde o zcela nový Notebook Eee PC, Windows 7 starter.
Bohužel nenaskočí ani softwarové, ani hardwarové varování.
Píšete dopis ve Wordu – a najednou PRSK! A počítač se vám začne pod rukama vypínat…
Nelze, prosím, někde zapnout nějaké varování, aby si člověk mohl rozdělanou práci uložit?
Díky moc za radu.

Nejlepší odpověď
Hamon

Ovládací panely → Možnosti napájení → Změnit nastavení schématu → Změnit pokročilé nastavení napájení → Baterie. Zde je možnost nastavit při kolika procentech se má vykonat jaká činnost.
Nastav si vyší procento a uspání.
Ale jestli je nový a máš nastaveno alespoň deset procent, pak může být vadná baterie.
Doplňuji:
vyšší, Halík, vyšší!

Další odpovědi
led

V nastavení ´Zvuky´ si v ponuke aktivujte zvuk (môžte použiť akýkoľvek wav súbor prítomný v počítači, ale radšej krátky a výrazný) pri položke ´Signalizácia kritického stavu batérie´ a pri položke ´Signalizácia vybitia batérie´ a potvrďte.