cvikra

Při sekání trávy začalo v sekačce pískat a potom se zastavila a jenom v ní vrčí ale motor se nerozjede

Při sekání trávy začalo v sekačce pískat a potom se zastavila a jenom v ní bzučí ale motor se nerozjede, bylo to až po vypnutí a znov při zapnutí aretační pojistky na madle.
Doplňuji:
ano jedná se o rotační sekačku a nůž se otáčí a není blokován i při zapnutí. Manuál už bohužel nemám.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Předpokládám, že se jedná o elektrickou rotační sekačku – bez těchto údajů nelze poradit (!) Vypadá to, že něco blokuje otáčení nože, netočí se ani když sekačku pustíš na prázdno? Jak často děláš údržbu? Podívej se do návodu, co všechno můžeš na sekačce opravit sám, ale problém v motoru to nebude.
Doplňuji:
Já mám sekačku AL-KO od roku 1995, tak jsem se rozhodla pro výměnu za typ :
http://www.na­mir.cz/elektric­ka-sekacka-al-ko-comfort-34-e-112547-5488.html
Jinak ti ocituji z manuálu možnosti poruchy , které by přicházely v úvahu:
vadný kondenzátor – nejde proud do spínače – vadný kabel – spoje na motor či kondenzátor jsou přerušeny.

Další odpovědi
mosoj

Elektrické sekačky nemají sekací nůž přímo na ose elektromotoru, ale mezi osou elektromotoru a nožem je jakási mechanická odstředivá spojka. Ve většině případů bývá závada zde. Spojka mimo jiné slouží k tomu aby došlo po vypnutí ihned k zastavení otáčení a neprojevoval se dlouhý doběh.
V manuálu bude pouze to, že se má sekačka připojit do zásuvky aby sekala.

Jana5678

Něco podobného jsem měla se sekačkou, ale osobně nejsem moc technický typ. Proto jsem ihned požádala o pomoc souseda, který je velice šikovný a sekačky opravuje běžně. Naštěstí objednal nějaké díly na internetových stránkách https://www.na­radinazahradu­.cz/sekacky/ a během pár dní mi sekačku opravil a od té doby seká zase jako nová.