saibicka

Pri sekani jsem najel na maly koren, elektricka sekacka se zastavila a uz se nerozjela. Poradite, proc se tak stalo?

Pri sekani jsem najel na maly koren sekacka se zastavila a uz se nerozjela muže byt vadny kondenzator nebo to bude neco jineho jedna se o elektrickou sekacku diky za odpoved

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být i kondenzátor, ale zároveň i spousta dalších věcí. Bez odzkoušení a prohlídky ti tady nikdo zřejmě nemůže odpovědět.

Další odpovědi
gecco

Nejprve vypni sekačku ze zásuvky a zkontroluj, zda se nůž může volně otáčet…
Pokud ne, najdi, co mu vadí (např. odštěpek dřeva) a odstraň to – pak znovu sekačku připoj a vyzkoušej.
Pokud v pohybu nože nic nebrání a přesto sekačka ´nejde´ zapnout, svěř ji servismenovi…
😉

cukrar

Já bych tipoval, páč nemám křišťálovou kouli na mechanické zastavení.
Vůbec nevím, proč by se měl nárazem do kořene poškodit kondík..

honza19hk

Odkdy se seká v zimě tráva?

Jinak při takovém rázu to mohlo vyrazit jistič, zkus do stejné zásuvky kde byla sekačka zapojit něco jiného.

anonym

motor dostal ránu na hřídel, ta se klidně mohla ohnout a motor se spálil, jelikož mu to bránilo v otáčení. proto se to řeší upnutím nože tak, aby se v takovém případě ustřihlo uchycení nože