kikina1998

při řezání oceli se používají kotoučové pily bez zubů. Na jakém principu pracují?

Doplňuji:
prosím poradte

Nejlepší odpověď
Drap

Používají se i se zuby. Ty bezzubé pracují na principu podobnému broušení.Je to vlastně tření tvrdšího o měkčí

Další odpovědi
Hlada

Před asi dvaceti lety se objevily na trhu tavicí kotouče TAK. Jsou ocelové, po obvodu zvlněné. Ty materiál odtavují. Nevím, jestli se ještě vyrábějí. Nejspíš ale máte na mysli rozbrušovací kotouč. To je tenký brusný kotouč na laminátové tkanině.