huxa

Při připojení externího HDD a kopírování souborů (na něj nebo z něj) se mi zpomalí PC, je to možné?

I po odpojení se mi zdá, jakoby windows zamrzal a vše načítal zhruba trojnásobně déle, může za tím být nějaký důvod, nebo jen a pouze se mi to „zdá“?

Nejlepší odpověď
www

Je to možné, zejména při práci s většími soubory a velkým, dost zaplněným externím diskem.
Zkušenost, starší PC.

Další odpovědi
Dochy

Po odpojení by to bylo dost podezřelé, ale při kopírování ani ne. Zvlášť pokud máš slabší počítač či starší windows (nevím jak jsou na tom novější). Mám pocit, že pro USB byl nějakej hodně žravej ovladač a potíže s výkonem při kopírování jsou na některých počítačích normální.

pl4toon

Může to způsobovat i špatně nastavený antivir. Když se snaží hloubkově kontrolovat vše, co proteče pamětí a co systém ukládá, může na ne moc výkonných PC způsobovat toto „zamrzání“.