petr77

Při převodu nemovitosti je lhůta 20 dní. Myslí se tím 20 pracovních dní, nebo je to včetně víkendů?

Odpovědi
Hlada

Včetně víkendů.

suaeda

Většina lhůt nejen u převodu nemovitostí je uváděna v kalendářních dnech. Tj. nejen pracovní dny, ale i víkendy a svátky. Setkal jsem se s nešvarem díky lhůtě u jisté záležitosti, kdy velký podnikatel podal určitou zprávu, na kterou je třeba odpovědět do 30 dnů, kolem 15. prosince. Samozřejmě pracovních dnů na včasné vyřízení díky svátkům a také případným dovoleným je daleko méně.