Avatar uživatele
zjentek

při novostavbě jsem zapomenul na odvětrání odpadu ..budou teď zákonitě problémy se zápachem?

novej odpad je trubka PE 110mm, délka 30m, napojená do stávající kanalizace

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 3365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Těžko odhadnout. Nemusí být žádný problém. Jistota však neni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivo111

Odvětrání odpadu nemám a žádný problém se zápachem nemám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Co mám ze skušeností na stavbách jsme všude odvětrávání dělali kvúli zápachu a kvúli vyrovnání tlaku v odpadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

krom smradu to může způsobovat i podtlak.
Nelze ho dodatečně udělat??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To není odvětrání ale zavzdušnění aby se nevycucávaly naplněné sifony v toaletní míse, nebo ve dřezech či umyvadlech. Pokud se vycucnou není systém oddělen od kanalizace a do bytu proudí tím pádem smrad.
Takže pokud se ti nevycucne sifon na hajzlíku nebo ve dřezu při vypouštění vany či ostatní sifony při spláchnutí hajzlíku, žádné potíže nebudou.
Ono záleží na dynamických poměrech, které jsou dány průměrem odpadu, jeho délkou a množstvím momentálně odtékající vody.

Já osobně zavzdušnění mám, ale nedodělané, končí ucpané na půdě aby to tam nesmrdělo a nic se mně nevycucává.
Doplňuji:
K vycucnutí sifonů by určitě došlo, kdyby odpadovým potrubím v daný okamžik odtékalo tolik vody že by ho naplnilo při odtoku více jak z půlky.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nebudou problémy. Všimněte si, kolik domů nemá odvětrání odpadů a nic se neděje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mosoji: Klasický sifon nebude vycucnut, pouze bude probublávat v případě vyššího rozdílu tlaků. Ale po dorovnání tlaků by se zas dostatečné množství vody mělo vrátit a dále těsnit.

před 3363 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek