zjentek

při novostavbě jsem zapomenul na odvětrání odpadu ..budou teď zákonitě problémy se zápachem?

novej odpad je trubka PE 110mm, délka 30m, napojená do stávající kanalizace

Nejlepší odpověď
Drap

Těžko odhadnout. Nemusí být žádný problém. Jistota však neni

Další odpovědi
ivo111

Odvětrání odpadu nemám a žádný problém se zápachem nemám.

dědapetr

Co mám ze skušeností na stavbách jsme všude odvětrávání dělali kvúli zápachu a kvúli vyrovnání tlaku v odpadu.

honza19hk

krom smradu to může způsobovat i podtlak.
Nelze ho dodatečně udělat??

mosoj

To není odvětrání ale zavzdušnění aby se nevycucávaly naplněné sifony v toaletní míse, nebo ve dřezech či umyvadlech. Pokud se vycucnou není systém oddělen od kanalizace a do bytu proudí tím pádem smrad.
Takže pokud se ti nevycucne sifon na hajzlíku nebo ve dřezu při vypouštění vany či ostatní sifony při spláchnutí hajzlíku, žádné potíže nebudou.
Ono záleží na dynamických poměrech, které jsou dány průměrem odpadu, jeho délkou a množstvím momentálně odtékající vody.

Já osobně zavzdušnění mám, ale nedodělané, končí ucpané na půdě aby to tam nesmrdělo a nic se mně nevycucává.
Doplňuji:
K vycucnutí sifonů by určitě došlo, kdyby odpadovým potrubím v daný okamžik odtékalo tolik vody že by ho naplnilo při odtoku více jak z půlky.

cukrar

Nebudou problémy. Všimněte si, kolik domů nemá odvětrání odpadů a nic se neděje.

Dochy

Mosoji: Klasický sifon nebude vycucnut, pouze bude probublávat v případě vyššího rozdílu tlaků. Ale po dorovnání tlaků by se zas dostatečné množství vody mělo vrátit a dále těsnit.