otoped

Při mém nástupu ani odchodu z prodejny tabáku nebyla provedena inventura- 2 měsíce.Nyní po mně chtějí zaplatit manko.

Jsme 3 prodavačky a já to prý zavinila? Jak se bránit?
Doplňuji:
Jedná se asi o 6000Kč,nějaký zákazník má prý účtenku, kde jsem mu prodala doutníky za 500 Kč místo 2500Kča, je velmi ochoten svědčit.Proč peníze nevrátí? Proč by je vracel. Není to první případ – přede mnou se stalo to samé jiné nové prodavačce.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jaké mají právní podklady nebo důkazy o tvém zavinění manka? Pokud žádné – nárok nemají. Bylo by dobře upřesnit o jak vysokou částku se jedná a jestli nemají v úmyslu o tuto částku snížit tvůj výdělek.
Doplňuji:
Před tebou se to stalo jiné prodavačce s tím stejným zákazníkem? Není to náhodou předem domluvené? O práci v prodejně toho vím dost, ale že by se přišel pochlubit zákazník, že koupil za méně než měl jsem nikdy neslyšela. To jako půjde třeba i k soudu a tam to řekne? Tak by mu museli říct „vážený, tak to doplaťte“. Taky nechápu, když 2500–500=2000, tak proč 6000? Ne, ne, to je bouda jak barák, jen někdo zkouší, kolik vydržíš. Najdi ve svém okolí někoho zkušenějšího a taky silnějšího, ať se na jde zeptat za tebe. Kdyby to bylo možné, šla bych tam za tebe a možná by se divili. Hlavu vzhůru.

Další odpovědi
Drap

Záleží co jste podepsala či m¨nepodepsala. Bránit se pouze soudně. Dopopručuji vzít si práývníka, nebo se obrátit na některý odborový svaz, ti právníka dodají, nebo alespo%n poradí a myslím, že i v případě, kdy nejste evidována v odborech.

hanulka11

A mají proti tobě důkazy že jsi to zavinila? Jestliže jsi ale podepsala při nástupu hmotnou zodpovědnost musíš platit,ale ivšichni kdo mají HZ platí.