Při mém nástupu ani odchodu z prodejny tabáku nebyla provedena inventura- 2 měsíce.Nyní po mně chtějí zaplatit manko.

Jsme 3 prodavačky a já to prý zavinila? Jak se bránit?
Doplňuji:
Jedná se asi o 6000Kč,nějaký zákazník má prý účtenku, kde jsem mu prodala doutníky za 500 Kč místo 2500Kča, je velmi ochoten svědčit.Proč peníze nevrátí? Proč by je vracel. Není to první případ - přede mnou se stalo to samé jiné nové prodavačce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jaké mají právní podklady nebo důkazy o tvém zavinění manka? Pokud žádné - nárok nemají. Bylo by dobře upřesnit o jak vysokou částku se jedná a jestli nemají v úmyslu o tuto částku snížit tvůj výdělek.
Doplňuji:
Před tebou se to stalo jiné prodavačce s tím stejným zákazníkem? Není to náhodou předem domluvené? O práci v prodejně toho vím dost, ale že by se přišel pochlubit zákazník, že koupil za méně než měl jsem nikdy neslyšela. To jako půjde třeba i k soudu a tam to řekne? Tak by mu museli říct "vážený, tak to doplaťte". Taky nechápu, když 2500-500=2000, tak proč 6000? Ne, ne, to je bouda jak barák, jen někdo zkouší, kolik vydržíš. Najdi ve svém okolí někoho zkušenějšího a taky silnějšího, ať se na jde zeptat za tebe. Kdyby to bylo možné, šla bych tam za tebe a možná by se divili. Hlavu vzhůru.

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží co jste podepsala či m¨nepodepsala. Bránit se pouze soudně. Dopopručuji vzít si práývníka, nebo se obrátit na některý odborový svaz, ti právníka dodají, nebo alespo%n poradí a myslím, že i v případě, kdy nejste evidována v odborech.

Zlatý

A mají proti tobě důkazy že jsi to zavinila? Jestliže jsi ale podepsala při nástupu hmotnou zodpovědnost musíš platit,ale ivšichni kdo mají HZ platí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.