Kelt

Při které činnosti vyvine trénovaný člověk maximální rychlost?

Myslím to tak,že například tenista při úderu odpálí míček nějakou rychlostí, stejně fotbalista, hokejista vystřelí puk, velké rychlosti jsou u i basebollu a pod. Při které činnosti byla zjištěna nejvyšší rychlost pohybujícího se předmětu za předpokladu, že člověk využívá pouze svou vlastní sílu? A existuje nějaký rekord. Nechci vědět rychlost člověka při lyžování, běhu, nebo sjezdu na kole, či skateboardu – tady mu pomáhá gravitace. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejrychleji neletí žádný míček nebo puk, ale badmintonový košíček. Malajský hráč Tan Boon Heong s ním zasmečoval obtížně představitelnou rychlostí 421 km/h.

Zdroj: http://www.epochti­mes.cz/20110530­16990/Zajimavos­ti-Nejvetsi-rany-padaji-v-badmintonu.html

Další odpovědi
Kryšpín

Člověk, když má strach a velké bobky tak pádí jako divoch

Kepler

Ještě mě napadlo prásknutí bičem: tam prý jeho koneček překoná rychlost zvuku a to co slyšíme je vlastně sonický třesk. Ale nevím co je na tom pravdy.

led

Pri páde z veľkej výšky bez padáku.