RapRezent

Při kolika stupních mám upéct grafickou kartu z ntb, neroztaví se mi plasty na procesor ?

doma mám horkovzdušnou pistel

Odpovědi
anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=bjGrQPX­YQmI

jáára

Je to stejně jen dočasný fix, po nějaké době se musí dělat znovu. Doma to nedoporučuji dělat a už vůbec ne v notebooku! Máš 95% šanci, že to pokazíš víc než to je. Ale je to tvoje věc. Přečti si něco o BGA pájení a potom něco zkoušej.

cochee

Na youtubu a různě jinde najdeš návody, orientačně je konečná teplota cca 400°C, ale ohřev se má provádět v několika krocích. Plasty se ti neroztaví, procesor má keramické pouzdro, ne plastové. Ta teplota je dost kritická, potřebuješ ji měřit a to nejlépe termočlánkem. Bez měření to netrefíš. Důležitý je alobalový kryt a potřebuješ taky flux. Vše viz výše řečené návody. Myslím, že bys to měl nejdříve na něčem vyzkoušet, napoprvé to zcela určitě zkoníš.