talka

Při kolika asi stupňů Celsia se sráží dech ve viditelnou páru?

Říká se, že se „kouří od huby“.

Nejlepší odpověď
gecco

Uvádí se okolo 5°C…
😉
Ale není to zcela pravdivý údaj – protože závisí i na aktuální vzdušné vlhkosti.

Další odpovědi
Kepler

V okamžiku kdy vydechovaný vzduch o dané vlhkosti po smísení s okolním vzduchem dosáhne rosného bodu. To záleží nejen na teplotě, ale i relativní vlhkosti obojího.

Emefej

Nedá se přesně odpovědět, kromě teploty hraje roli také tenze vodních par.

arachis

Já jsem u sebe odkoukala,že 10 stupňů tak napůl,ale 9 ,to už viditelně „kouřím“.

lexx

na měsících Jupitera kde je asi –200stC ale bez masky na hubě to nejde