Při jezení luštěninové polévky mne napadla otázka!

Jak se vyrovnávají kosmonauté či potápěči ve skafandrech s tím,když je trápí větry?!
Doplňuji:
Objevil jsem odpověď na mou otázku: http://www.national-geographic.cz/de­tail/co-s-vetry-ve-skafandru-nejvetsi-problem-kosmonautu-vyresil-vyzkum-nasa-9037/

Nejlepší odpověď
hanulka11

a proč myslíš ,že se v kabině vznášejí:D:D

Další odpovědi
Elk

Hlavně mají jiné složení stravy, které větry nevyvolávají a taky na sobě nemají skafandry – jen při odletu, přistání a výstupu do kosmu z lodě.

Drap

Myslím, že jejich strava takovéto problémy nevyvolává. Pokud však jsou ve skafadrech, kde neni zajištěna výměna vzduchu a nastane takový problém, tak zkrátka mají smůlu.

anonym

No vida, na 1. pohled to vypadalo jako další z barbakanových kulišáků
a on je to nakonec vědecký problém.
Díky doplnění aspoň máme další fundovaný důvod, proč nebýt vegetariánem.
(Zajímavý je poznatek, že i zdravý člověk denně vyprodukuje jak rektálně, tak plícemi, 0,5 – 2l metano-vodíkových plynů).

led

Pokiaľ je kozmonaut aj pilot, trošku chorý (do toho spadajú aj vetry), nemôže prejsť cez zdravotnú prehliadku a letieť.
V skafandri majú „pleny a príručné wc“, tj možnosť priameho vylučovania do plastového vrecúška.
Strava je daná, aby z nej boli minimálne výlučky.