Karlos24

Při jaké teplotě se začne asfalt používaný na silnice roztékat?

Mám na mysli asfalt používaný jako povrh silnic.Při jaké teplotě ztratí svojí tvrdost?..Např. takový ten jiný,starší druh asfaltu (hladší) se lepí na boty už při vedrech nad 30, ale to je asfalt používaný na chodníky a možná že dnes už nepoužívá..

Nejlepší odpověď
kost

Asfalt je jedna z živic, které se vyskytují v přírodě buď společně s jinými, nebo samostatně v různém geologickém prostředí, hlavně v sedimentech formací, které jsou známy jako naftonosné. Získává se z ropy jako zbytek po vakuové destilaci. Je to ta nejhustší složka ropy s nejvyšším bodem varu. Nejčastěji se využívá při stavbě silnic, ale jeho využití je rozmanitější, už jen díky tomu, že taje při pouhých 70 až 100 °C.