EliškaG

Při jaké teplotě se uvolňije zinek

do udírny hodláme dát síto proti spadntí masa. Sehnali jsme pozinkované pletivo. Jde nám o to při jaké teplotě se zinek uvolňuje aby jsme si neotrávili maso nějakými výpary zinku.

Odpovědi
anonym

Zinek je modrobílý kovový prvek se silným leskem, který však na vlhkém vzduchu ztrácí. Mřížka zinku krystaluje v hexagonálním těsném uspořádání. Za normální teploty je křehký, v rozmezí teplot 100–150 °C je tažný a dá se válcovat na plech a vytahovat na dráty, nad 200 °C je opět křehký a dá se rozetřít na prach. Zinek je velmi snadno tavitelný a patří k nejsnáze těkajícím kovům. Tepelná vodivost zinku je 61–64 % a elektrická vodivost 27 % vodivosti stříbra. Při teplotách pod 0,875 K je supravodivý. Patří mezi přechodné prvky, které mají valenční elektrony v d-sféře. Ve sloučeninách se vyskytuje pouze v mocenství Zn+2.

V silných minerálních kyselinách se zinek velmi ochotně rozpouští za vývoje plynného vodíku. Na vzduchu je zinek stálý, protože se rychle pokryje tenkou vrstvičkou oxidu, která jej účinně chrání proti korozi vzdušným kyslíkem i vlhkostí (vodou) – tzv. pasivace. Zinek se ale také rozpouští v roztocích hydroxidů, vodném amoniaku a za tepla také v chloridu amonném, což je projevem jeho amfoterity (rozpouštění v kyselinách i hydroxidech). Pokud je zinek ve velmi čistém stavu, tak rozpouštění v kyselinách ani hydroxidech neprobíhá nebo probíhá velmi pomalu.

Zinek na vzduchu při zahřátí hoří jasně svítivým modrozeleným plamenem, přičemž vzniká bílý oxid zinečnatý. Za červeného žáru se zinek oxiduje také vodní parou a oxidem uhličitým, který se redukuje na oxid uhelnatý. S halogeny reaguje zinek velmi neochotně a pouze za přítomnosti vlhkosti. Sirovodík působí na zinek za normální teploty a vzniká tak sulfid zinečnatý. Za tepla se zinek slučuje také se sírou a fosforem. S dusíkem, vodíkem a uhlíkem se neslučuje vůbec, ale s amoniakem tvoří za vysokých teplot nitrid zinečnatý. S velkým množstvím kovů je zinek neomezeně mísitelný a tvoří slitiny a s některými tvoří dokonce sloučeniny.

honza19hk

Zinek bych tam nepoužíval,rozhodně ne jako mřížku.Zinek se stává křehkým okolo 200 celsia a při této teplotě se dá rozrtřít na prach,který je částečně toxický..Sežeň si raději nerez,v nějaké zámečnické firmě ho seženeš,popř ve sběrně šrotu. Nebo když mi napíšeš rozměry a adresu pošlu ti kus nerezového síta poštou(velikost ok je 30×30 a je to 4mm silný drát-do udírny ideální)

V opačném případě můžeš použít také slabý roxor(cca 4mm)ten nařezat na stejné kusy a pak nabodovat svářečkou do tvaru síta-mřížky.(šikovný chlap to udělá za půl hodiny.)To že to bude holé nevadí protože tam se to stejně opálí a ušpiní mastnotou,ten zinek by tamn akorát škodil.

mosoj

V potravinářství nepoužívat. Zn jako takový je sice netoxický, ale toxické jsou jeho sloučeniny zejména s kyselinami. K čemuž ve vašem případě určitě dojde.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/552303/Vys­trizek.JPG