Adula.57

Při jaké bitvě přišel Žižka o oko?

Dobrý den, právě dělám referát o Žižkovy, nevíte při jaké bitvě přišel o oko?

Odpovědi
Alesh

U hradu Rábí?

Děda Louda

Nakoukni do učebnice.
Doplňuji:
Podívej se taky třeba sem:
http://www.tu­ristika.cz/vy­lety/kde-prisel-zizka-o-oko

hanulka11

Na hradě Rábí -Žižka si odsud odnesl nepříjemnou památku. Přišel zde o oko. Jak přesně k tomu došlo není známo. Jedna teorie tvrdí, že šíp zasáhl hrušeň nad Žižkovou hlavou a slavného vojevůdce oslepila tříska ze stromu. Podle jiné verze mu oko cíleně vystřelil jistý Přibík Kocovský.

zde je zajímavé povídání – nakolik jsou to mýta či pravda to nechám na tobě :D:D:D