Při expozici se občas zasouvá objektiv a vypíná foťák. Nevíte proč?

Mám foťák NIKON-Coolpix L120 a dělá mi to, co jsem uvedl v titulu. Nevíte co s tím je?
Doplňuji:
Tento typ foťáku běží na baterie, nikoliv na aku. Tyto baterie jsou staré , tuším, půl roků a před používáním foťáku byly nabité a pokud už byly před tím vybité, foťák oznamoval jejich stav, takže si myslím, že to není napájením.

Nejlepší odpověď
gecco

Zkus použít alkalické primární články (namísto aku) – tohle mi dělají aku ´za zenitem´ životnosti, zejména v chladu.
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Jasně tužkovky…
Pokud používáš tužkovky aku, pak zkus namíst nich použít alkalické primární články (tohle se stává, když baterky nejsou schopny dodat dostatečný proud – starší aku, poškozené aku…).
Další možností jsou znečištěné kontakty (opět – baterky nedodají dostatečný proud).
😉

Další odpovědi
mosoj

Tak co máš vlastně za baterie. Říkáš že to není na aku a při tom mluvíš o nabíjení.
Jednoznačně je to nízkým napětím na které klesne při zátěži. Foťák je proudově náročný spotřebič. Bude to něco co píše Gecco.
Klidně tam ty nabíjecí tužkovky dej. Pojede to ne ně jako fík. Jinak na chvilku ty alkalické nebo nejlépe lithiové AA. Je to ale zbytečné na ty nabíjecí to fungovat bude a s dobrou výdrží.

Awe

špatné baterie…

isteron

Alebo sa prerušuje napäťový okruh od batérie.

cochee

Napětí (nominální) suchých nebo alkalických článků je 1,5 V, běžných NiMH akumulátorů (ano, máš akumulátory, když je nabíjíš) 1,2 V. Mi dělá foťák podobnou věc, přestože mám jedny z nejkvalitnějších akumulátorů Eneloop, moc dlouho na ně nevydrží; sice nezasouvá objektiv, ale hlásí nízký stav, případně rovnou píše „vyměnit baterie“ a to po několika málo snímcích. On prostě hlídá napětí a to je u aku nižší než u primárních článků. Pokud hlídá třeba 1,05 V jako mez, tak je jasné, že ten aku na to napětí ze svých 1,2 V spadne dříve než primární článek z 1,5 V. U mě asi hlídá něco jako 2,2 V, cpu tam dvě tužky zapojené v sérii, tudíž dva alkaláky dávají na začátku 3 V a aku 2,4 V – to už je sakra rozdíl. Přestože akumulátory mají v sobě ještě dost energie, u foťáku nepochodí, protože foťák je odepíše kvůli nízkému napětí. Řešením by asi bylo použít málo obvyklé alkalické akumulátory typu RAM, které mají nominální napětí 1,5 V, nedají se ale nabíjet nabíječkami pro běžné (NiMH) akumulátory. Viz zdroj.

Zdroj: http://www.bu­cek.name/stran­ky/popisy/alka­licke_akumula­tory/alkalicke_a­kumulatory.htm

anonym

Awe, přečti si doplnění a zkoušel jsem ty baterie v jiném přístroji a bez problému.

mosoj

Tak si halt musíš koupit ten jiný fotoaparát.