při dovozu zaplacené sedačky byla poškozená a nepřevzaná.Je možno odstoupit od smlouvy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Především je třeba při dovozu buďto sepsat protokol o převzetí poškozené věci, nebo odmítnout převzít.
Pokud jste to neuděl nedokážete, že věc byla poškozena při dopravě.ˇ
Likvidaci škody si pak dodavatel řeší s přepravcem.

Další odpovědi
greek

Samozřejmě je možné od smlouvy odstoupit. Hlavní je věc nepřevzít, pro její vady a závady. Prodejce/dodavatel ji musí nahradit věcí jinou. Máte právo od kupní smlouvy odstoupit ihned (nechat si vrátit peníze), nebo žádat nápravu, v tomto případě výměnu za nepoškozený kus. A nebo opravu, což nedoporučuju. Zároveň máte právo na peníze za dopravu a manipulaci, pokud jste tyto prostředky vynaložili. Hlavně nepodepisujte nic ukvapeně. A kdyby prodejce trval na standartní reklamaci (což rádi dělají – mají na vyřízení 30 dní a ve finále reklamaci zamítnou), odmítněte.
V tomto případě je to jasné. Poškození bylo viditelné a zjistitelné už při doručení, tudíž není pochyb, že máte právo na výměnu a nebo vrácení peněz. Nedejte se, kdyby to s nimi nešlo po dobrém, kontaktujte ČOI, oni jim to vysvětlí:o)