Pokročilý

Jaká je minimální velikost písma při psaní smlouvy, abych se nedostal do problému?

Píšu smlouvu, jaká je minimální velikost písma u té smlouvy, když je na webu... přesněji smluvní podmínky?

Pouze nechci mít problém , tak jsem se chtěl přesvěčit, používám normálně 14 ve wordu, podle mě stačí.

Odpovědi:

Bronzový

Není stanoveno. Je pravda, že nový občanský zákoník je na drobné písmo přísnější, ale § 1800 platí jen pro adhezní smlouvy (formulářové, typicky firmy se spotřebiteli - ty doufám nepíšete ;-)

Zlatý

Mám za to, že bude ok, když půjde pohodlně přečíst bez brýlí někým, kdo má oči v pořádku.

Stříbrný

Norma pro tištěné dokumenty stanoví 10 až 12 pt, lze použít i "půlky" (10.5). Nadpisy samozřejmě mohou být větší.

U webu je to obtížnější, protože se může v různých prohlížečích a v různých PC zobrazovat odlišně. Určitě bych doporučila "klasická" písma – taková, která pravděpodobně bude mít nainstalována většina uživatelů. S velikostí bych nešla
pod 10pt (10px by snad ještě šlo). Pro méně důležité údaje (např. v patičce) lze
použít i 9pt/8.5pt. Bylo by dobré "ohlídat" dostatečný kontrast mezi barvou textu a pozadí.

Obchodní či smluvní podmínky můžete nabídnout ke stažení ve formátu PDF,
který by se měl všem zobrazit tak, jak jej vytvoříte (nedoporučuji DOC, DOCX, ODT ani RTF – ty se mohou u uživatele "rozhodit").

Pro web ani pro tisk nepoužívejte "Times New Roman" ani "Comic-Sans".

————
Doplňuji:
Verze ke stažení by měla být navíc, ne jako jediná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.