Dismas

Podle etikety by se nemělo na návštěvách zouvat. Jak se zachovat, když přijdu někam, kde se zouvá? Co velí etiketa?

Vím, že podle etikety by se nemělo na návštěvách zouvat. Ale co když přijdu někam, kde se zouvá? Co velí v takovém případě etiketa? Mám se zout nebo ne?

Nejlepší odpověď
terry

Odpovím otázkou.
Ty se na návštěvě zouváš nebo se řídíš etiketou?
U tebe doma se návštěvy zouvají?
Asi je třeba rozlišit návštěvu a návštěvu. Místo a typ návštěvy.

Další odpovědi
UltraFan

Hele nejsem žádný znalec etikety, ale pokud tam je uvedeno, že je neslušnost se na návštěvě zouvat, tak mi to přijde divné … To je jako slušný tam v botech od bahna chodit po koberci ? … Nevím …

Každopádně když ti bude řečeno, tak se zuj, sám bys taky asi nechtěl, aby se ti doma chodilo v botech 😁

gecco

Zuj se – a doufej, že sis už aspoň pár dnů nestihl vyměnit ponožky…
😉
___________________
Samozřejmě kecám – vždycky je to otázkou dohody…
Hostitel by měl ctít přání hosta…
Na druhou stranu – jsem-li (nějak) vyzván, respektuju přání hostitele.
😉

iceT

http://www.roz­hlas.cz/sever/ex­pres/_zprava/zou­vani-na-navsteve--1172448

a podle mě je to celý nesmysl, pokud se u mě návštěva nezuje, tak napřed budu chodit za hosty se smetáčkem a v zimě v případě sněhu s hadrem, místo abych se věnovala hostům.Na uklízečku bohužel nemám.

Šidlo

my sme na etikete preberali, že čo krajina to iný prístup k vyzúvaniu sa

niekde je to otázka kraja či ekonomickej situácie hostitieľa

v dnešnej dobe je najlepšie ked hostiteľ sám ponúkne papuče alebo rovno povie: nevyzúvajte sa

anonym

Pro každého platí, že neznalost kodexu neomlouvám. Tvá otázka je duplicitní.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zouva-se-u-vas-navsteva-pri-vstupu-do-bytu-domu