Nenaplněný

Přežití lýkožrouta ?

Může lýkožrout smrkový přežít, ikdyž už je dřevo ve formě prkna, ze kterého se ovšem neodstraní kůra ? Pod právě takovými narovnanými prkny se mi tvoří hromádky pilin. Nevím, zda se jedná o lýkožrouta či červotoče. Díky za rady

Nejlepší odpověď
www

Nejspíše se jedná o jiného škůdce, ale bez záruky 🙂
Nicméně existuje ochrana (přípravky) proti nim.

Další odpovědi
venkovan

Bude to něco jako červotoč, víc bych vsadil na tesaříka. Lýkožrout by v prkně zahynul. Doba od nakladení vajíčka po vylíhnutí je asi 8 týdnů a řekl bych, že doba od pokácení po rozřezání a uložení na místě je delší. Ale právě na takto upravené dřevo s kůrou hodně nalétávají tesaříci a jim podobní.
Takže oloupat kůru.

mosoj

Ano pokud se neodtranila kůra jedná se s největší pravděpodobností o kůrovce. Až všechno lýko sežere, zahyne.