IT

Přežije mobilní odpalovací zařízení start rakety Topol-M?

Sledoval jsem dneska vojenskou přehlídku na rudém náměstí a zaujali mě mezikontinentální balistické rakety Topol-M.

Něco jsem si o nich přečetl na Wikipedii, viděl pár videí, ale pořád mi není jasné, jestli start rakety ten vůz přežije. Nevíte?

Nejlepší odpověď
Putin

Jistěže, vůz je vybaven nejlepšími proti-teplotními materiály. Tlak je odváděn kanálky po stranách sila směrem od vozu. Po startu rakety se samozřejmě nesmí ihned nabíjet další → vůz je kompletně zkontrolován experty. Zajímavostí o Topolu-M je, že tento systém nestojí na jednom místě. Aby se neprozradil, tak každý den, týden, či měsíc mění svou pozici :)