Mára.kunta

Přežije lední medvěd v teple?

Zajímá mě, jak lední medvěd snáží teplo? Bude při přendání do prostředí s teplotama +20 stupňu třeba nervoozni, agresivní nebo prostě chcípne? Přežil by například v prostředí s normálními medvědy někde v horách na slovensku nebo tak? Vzali by ho třeba do tlupy, útočili by na něj nebo by ho ignorovali?
Doplňuji:
Když medvěda vzbudí někdo/něco ze zimního spánku a bude zrovna teplo tak se půjde třeba projít po lese a pak zase spát nebo už zůstane vzhůru?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V ZOO přežívá normálně v teple. Divocí medvědi žijí samotářsky, mezi sebe by ho rozhodně nepřijali.

Další odpovědi
anonym

Medvěd lední má černou kůži (mláďata růžovou), aby lépe vstřebával teplo. Chlupy jsou duté a průhledné.
Doplňuji:
Lední medvěd se může křížit s medvědem grizzly.

gecco

K Doplnění: Jo jo, pokud se medvěd ze zimního spánku probudí před jarem, jde se projít a pak zase usne.
Jen – takový předčasně probuzený medvěd je nevrlý a má hlad – bacha na něj.