Radak

Přežije EURO složitou situaci v Evropě a ve světě?

Nejlepší odpověď
kazisvět

Příští rok přežije, za cenu velkých nesmyslně vynaložených nákladů.

Osobně si však nedokážu představit, že by třeba za 10 let mělo mít Německo stále stejnou měnu jako třeba Řecko, Španělsko a Portugalsko. Země jsou úplně jiný a zvláště těm chudším by vlastní měna dlouhodobě jenom prospěla.

Další odpovědi
irij

Myslím,že ano, mají o to zájem velké státy kvůli obchodu. Zaplatíme to ovšem my všichni.

anonym

Nejsem a těžko budu ekonom.Domnívám se!,že Euro jako takové vzniklo-(ideově)- jako snaha vyrovnat se hegemonii dolaru,tedy vytvořit ekonomickou protiváhu USA.Zřejmě i proto existuje myšlenka na Spoj. st. Evropské.
Ale rozdíly mezi státy EU jsou tak obrovské,že se podle mého názoru Euro nepodaří udržet. Asi nepůjde stále dotovat slabší jedince.

poa.li

Myslím, že složitou situaci v Evropě a ve světě nepřežije nejen euro..