M0RRIS0N

Prezident---Víceprezident

jaka hodnost je vyssi???

Nejlepší odpověď
quentos

prezident. Viceprezident je totiž správně BEZ ČÁRKY NAD I a nemá s českým slovem „více“ NIC SPOLEČNÉHO. Latinská předpona vice- (krátce) znamená „místo (někoho)“, což odpovídá – viceprezident je ZÁSTUPCE prezidenta.

Další odpovědi
Miroslavst

Není to jako více prezident, že by byl více jak prezident.
Také je miss a druhá je vicemiss.
Prezident je tedy vyšší.
Viceprezident nastupuje na úřad pokud by prezident nemohl svůj úřad vykonávat.

anonym

Ten 1. Vice je náhradník.

mojitek

president :o)

anonym

laicky si můžete pomoci malou pomůckou,když se to napíše tak jak správně nemá,tedy "více"tak si řekněte,že ten co je napsaný bez toho slova je jedinný ,který je nad touto hodností,příklad: viceministr,vi­cemiss,vicemis­tr,atd.tedy vyšší je už jenom prezident,minis­tr,miss,mistr at­d.