kamila44444

Prezentace do Př.

děláme prezentace o ptácích a já musím o něm musím napsat jak je velký,kde žije,čím se živí,rozmnožování atd. Já mám Ptáka který se nazývá Albatros,jenže když tam napíšu albatros,tak mi to žádného ptáka nenajde jen to nakladatelství­.prosím posílejte stránky kde o něm něco je.Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
Drap

Zadej do vyhledavače do uvozovek pták albatros a nebo zase do uvozovek pták albatros stěhovavý a najdeš dostatek odkazů

Další odpovědi
Hifive

Máš toho všude dost. Stačí trošku hledat a třeba si do googlu zadat Albatros pták. :) Hned mi to našlo plno odkazů, např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al­batros_st%C4%9­Bhovav%C3%BD , http://odagamy­.blog.cz/0709/al­batros , http://www.ga­mepark.cz/alba­tros_stehovavy_408819­.htm atd atd… :)

DusanOrlik

Albatros stěhovavý má velkou hlavu a dlouhý silný zobák. Albatros stěhovavý má největší rozpětí křídel ze všech současných ptáků, v průměru 3,1 m. Největší ověřené rozpětí činí 3,7 m, ale existují i zprávy o rozpětích přes osm metrů! Díky svým obrovským křídlům může albatros stěhovavý trávit dlouhé hodiny ve vzduchu. Při plachtění bez mávání křídel využívá klouzavosti až 27.[1] Za den může nalétat až tisíc kilometrů.

Pták je na délku asi 1,35 m dlouhý a váží mezi 6 a 12 kg. Samice jsou o něco menší než samci. Zaznamenán je také první let jednoho mláděte, při kterém vážilo 16,1 kg.
Dospělí ptáci jsou bílí s černobílými křídly. Zabarvení se s věkem mění. Samci mají křídla bělejší, jen jejich konce jsou černé.

lbatros stěhovavý požírá zejména chobotnice, korýše a menší druhy ryb, vyhledává také uhynulé mořské živočichy plovoucí na hladině. Hnízdí v početných koloniích na mořských útesech. Kuželovité hnízdo, které staví z nejrůznější vegetace, může být v konečném stádiu až 0,5 m vysoké a 1 m široké.
Klade do něj jediné, světle zbarvené vejce s tmavším skvrněním, které je asi 10 cm dlouhé a na jehož inkubaci se střídavě podílejí oba rodiče. Mládě po vylíhnutí následně v jejich blízkosti setrvává celých 9 měsíců, což znamená, že pár může hnízdit maximálně jednou za dva roky. Albatros stěhovavý je poměrně dlouhověký pták, může se totiž dožít až 80 let.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

venkovan

Zkus se odívat do knihy: Jules Verne – Robur Dobyvatel. Tam je o Albatrosu celkem dost napsáno.