Lilinka B

Přezdívka pro jméno MILAN?

Nejlepší odpověď
marci1

Milánek, Míla, Mili.

Další odpovědi
plok

Milouš

Sůwa

Miloslava Knappová ve své knize „Jak se bude jmenovat“ uvádí : Milánek, Míla, Milouš, Miloušek. 🙂

anonym

Přezdívka může být sokoliv, třeba dub, houžvička, pošuk, stěstíčko atd.

Wiki říká jasně, že přezdívka (přezdívat) z češtinského hlediska je:

1.nazývat někoho nebo něco jiným jménem
…„zrzavý Vencl“, jakž okolní mládež myslivci vůbec přezdívala, nestál u veliké vážnosti.[1]
Nepsal mu ani žádný černohlávek, jak přezdíval brunetkám, ani žádná lasička bílá, jak říkal blondýnkám…[2]

Pokud bys chtěla ke jménu MIlan najít jiný tvar, tak kamarádka měla syna Milana, kterému celá rodina říkala Milda. Je to jedno ze jmen, kde vymyslet moc odvozenin nejde.

ivzez

Lilinko B,
copak ty netušíš, že jiná podoba jména
není přezdívka?