Prevoz vlastniho auta ze Spojenych Arabskych Emiratu

Dobry den,

mohl by mi nekdo poradit?
Premyslime o prevozu naseho auta ze Spojenych Arabskych Emiratu. Muzete mi rici, jaky je postup pro registraci a co vse musime v Cechach absolvovat, aby jsme prihlasili auto a zaplatili vsechny poplatky, pojisteni atd?

Zalezi na cene auta? Mame A6 2006 pres 100.000 km

Dekuji

Odpovědi
LuciJe

V první řadě budete muset zaplatit clo a DPH, bez toho Vám ho v ČR přepravce vůbec neuvolní. Na ceně v tomto případě tedy záleží, obě částky se vypočítávají procentuálně.

Co všechno přesně budete potřebovat Vám sdělí přepravce – toho doporučuji vybírat s výrazným předstihem, většina ojetá auta vozit odmítá, neboť jsou klasifikována jako nebzpečný náklad a potřebují speciální upevnění pro přepravu. Před přepravou taky budete muset nechat vypustit všechny tekutiny a odmontovat baterii.

Co budete potřebovat pro registraci v ČR je uvedeno v odkazu níže.

Zdroj: http://www.prepisy-vozidel.cz/re­gistrace-vozidla-ze-zahranici