jana91

Jak zajisit při převozu kola přivřený kufr auta, aby se pri jizde neotviral a jak mam kola oznacit, pokud musim?

Ahoj, mam fabii 1.9 SDI, kratkou a potrebuji prevezt 2 jizdni kola, nemam stresni nosic, takze chci v kufru, kam se kola nevejdou takze musim jet s privrenym kufrem. Moje otazka, jak bych mela kufr zajistit aby se pri jizde neotviral a jak mam kola oznacit, pokud musim (nejakym praporkem atp.).

Predem vsem dekuji za nazory a odpovedi.

Prevoz jizdnich kol v privrenem kufru – jak?

Nejlepší odpověď
anonym

kdysi jsem občas vezl něco delšího a pak bylo potřeba přivřený kufr zajistit. mezi dveře a danou věc jsem nacpal něco měkkého, aby nedošlo k poškození a dle možnosti přivázal dveře k něčemu. např. za očko zámku k tažnému zařízení, nebo k tažnému oku, trochu na prasáka to šlo i za zadní stěrač, pokud nebude používán. přečnívající část opatřit červeným praporkem, stačí červené trenýrky,kalhot­ky,klidně i červená igelitka. myslím si, že pokud se vzadu sklopí sedačky a sundá přední kola (ne z auta), tak by se to tam mohlo vejít normálně.

Další odpovědi
cukrar

Kola přiklrejete dekou, aby se neodřela. Zadní dveře přivážete provázkem.
Pokud kolo nepřesahuje o 1 metr přes obrys vozidlo, nemusíte nic označovat.

Hemža

Zadní – páté dveře jistí plynokapalinové vzpěry, které jdou vyháknout. stačí na to úzký šroubovák, kterým nadzvednete plíšek na jednom z konců vzpěry aby vyklouzl z uchycení. Po vyháknutí vzpěry klesnou dveře vlastní vahou dolů a přivřou náklad.
Pozor: bývají těžké, měla by být čitelná reg. značka, funkce zadních světel

Broukk

Podle mě je nejlepší si koupit nosiš na střechu nebo na kouli a kolo vůbec do auta necpat.

Bob2

A víte i jaký? na střechu? kvalitní?

Broukk

Za dobrou cenu a kvalitní je tento nosič https://www.ne­umax.cz/nosic-jizdnich-kol-thule-proride-591-th591-p26606/?cid=1292

Bob2

Super, vybral jsem si ten Thule nosič, líbí se mi hodně designově.