LADIS

Převoz cigaret. Poradíte mně?

Ahoj, chci se zeptat. Pojedu do anglie za sestrenici a chtěla by dovist 20 krabiček marlboro cigaret :) prej je to u nich legalni :) ale akorat nevim jestli by mě pustili na letišti s dvacei krabičkama když mi je 17 :/

Odpovědi
arygnoc

predaj tabakových výrobkov je v británii povolený od 18 rokov.
limit dovozu prakticky nie je (pre osobnú spotrebu, čo je nad limit, možno precliť. 20 krabičiek je ok).
v žiadnom prípade nesmiete povedať, že cigarety sú pre niekoho iného, ako pre vás (lebo to už je pašovanie).

;-Q

pusinka50

Co se na to zeptat přímo na letišti?
Uvedený telefon na informace je v provozu non-stop.
Nebo napiš všeobecný dotaz do Kontaktního formuláře. Jméno a příjmení si klidně vymysli, do toho nikomu nic není a zadej svůj neoficiální e-mail, kde tvé jméno není.

Dotaz: např. "Může mladistvý, 17 let, převézt bez problémů přes letištní kontrolu, do Anglie 20 krabiček cigaret?
Doplňuji:
Zapoměla jsem vložit odkaz na kontakty:-)

http://www.prg­.aero/cs/o-letisti-praha/kontakty/

Pepa25

V Anglii nemaj` Malborky?

LADIS

Tam jde hlavně o to, aby mě v Praze pustili přes kontrolu, jelikož prodej cigaret je do 18ti let v česku zakázaný, tak tam jde o to, aby mě nezačali vyšetřovat kde jsem ty cigarety vzal