leonessa

Převody krychlových jednotek

když si tak čtu o zaplavení mexického zálivu ropou, zajímalo by mě, kolik tedy vyteče ropy za den. Myslim tím, že denně vyteče 16 000 000litrů ropy denně a já bych to chtěla převést na metry čtvereční a tím zjistit, jako velká plocha denně vyteče ropy. Bohužel jsem to ale nikde na netu nenašla, mohl by mi s tím někdo pomoct??

Nejlepší odpověď
anonym

Plocha? Předpoklad – musíte vědět,jak silnou vrstvu uvažovat.1mm? 1cm? To je podstatné.

Další odpovědi
mosoj

16 000 000 litrů je 16 000 m3
Kdyby ropa pokryla hladinu vrstvou silnou
1 cm pokryla by plochu 1 600 000 m2 což je 1,6 km2 . Je to čtverec o hraně 1,6 km. Při vrstvě ropy 1 mm by to bylo 10 x více.
Jedna železniční cisterna má objem asi 30 m3. Za den by se tedy při takovémto úniku naplnilo cca 533 cisteren.
Únik je prý ale větší.

Bumbes

1 km/2 dokáže znečistit 50–300 l ropy filmem o tloušťce 0.05–0.5 mm.
To nás potěš PánBůh, už se té ropy „ujal“ Golfský proud a veze nám ji ku Evropě…