Pokročilý

převod mAh na A

Potřeboval bych vědět jak se přepočítávájí mAh na A. Mám dobíjecí baterku na 3,7 V 1200 nAh , ale nemám k ní originál nabíječku. Mám doma nabíječku 5V 3.0 A nebo 5V 2.0 A Tak si nejsem jistý jestli jí mohu použít na nabití této baterky. Děkuji.
Doplňuji:
Skusil jsem to nabít nabíječkou která má INPUT AC 100-240V 50/60Hz 1.2A a OUTPUT 12V---2000mA. Baterka se dobila, ale mám starost aby se nezničila, abych ji neoddělal. Jakou nabíječku a jak silnou, na nabití mohu použít.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Použít ji můžeš ale zničíš AKU. Nebudu mluvit o nějakém standartním nabíjecím 1/10 proudu, protože ty mluvíš o Lion AKU a tyto AKU se musí nabíjet jenom autoamatickými nabíječkami. Každé přebíjení je silně poškozuje. Pokud nejsi znalý a nabíjení nejsi schopný pomocí měřicích přístrojů hlídat, Aku zničíš nebo ti při nabíjení vybuchne.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Jedna věc je nabíjecí proud a druhá , v tomto případě důležitější , konečné napětí při nabíjení. Napětí při nabíjení by nemělo překročit 4,1 V , Při dosažení tohoto napětí je AKu nabitý a každé další nabíjení znamená zvyšování napětí které AKU spolehlivě ničí.

Viz: nabíjení lion aku :

http://www.belza.cz/…

Zlatý

Hlada

Do akumulátoru se musí dodat zhruba 1,4 x více energie, než je kapacita proudem 1/10 - 1/5 C.
Proud je tedy potřeba snížit odporem v serii s nabíječkou a hlídat čas. Bez měření to nepůjde. Přímé připojení povede jednoznačně ke zničení akumulátoru.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.