Převod čísel na hudbu ???

Kdysi hodně dávno jsem měl mobil SonyEricson Walkman a ten měl takovou pěknou aplikaci kde jsem si mohl sám sestavit - zkomponovat hudební dílko ... jednoduše jsem zadal po sobě jdoucí čísla (tuším 1 - 9) nebo (0 - 9) v náhodném pořadí nebo jak jsem prostě chtěl a potom jsem zvolil přehrát a mobil mi přehrál melodii, kterou jsem zkomponoval :-) byla to taková electro hudba .... techno .... prostě takový "úlet". ... Potom jsem už na tuto aplikaci nikde nenarazil. Existuje někde něco takového nebo podobného? nějaký prográmek do compu .... Dejte mi vědět lidi... Díky

Odpovědi:

Jde o MIDI nebo zkráceně o MID soubory které mají něco kolem deseti kB, čímž šetří místo a obsahují informace o notách, o zvucích. Kdy má který zvuk zahrát. V mobilním přístroji je tak syntetizér jako v počítači, který vaši 'partituru' přečte a zahraje. \zvuky jsou vesměs ve všech přístrojích standardizované, takže takový zálohovaný MID souborek do PC zahraje stejné nástroje, navíc v propojení kablem s třeba syntezátorem nebo "samohrajkou" má lepší zvuk.
Na mobilu se obecně tvoří o hodně líp než na PC, Excel a tabulky mě tam šly líp.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.