lescol

Převod čísel na hudbu ???

Kdysi hodně dávno jsem měl mobil SonyEricson Walkman a ten měl takovou pěknou aplikaci kde jsem si mohl sám sestavit – zkomponovat hudební dílko … jednoduše jsem zadal po sobě jdoucí čísla (tuším 1 – 9) nebo (0 – 9) v náhodném pořadí nebo jak jsem prostě chtěl a potom jsem zvolil přehrát a mobil mi přehrál melodii, kterou jsem zkomponoval 🙂 byla to taková electro hudba … techno … prostě takový „úlet“. … Potom jsem už na tuto aplikaci nikde nenarazil. Existuje někde něco takového nebo podobného? nějaký prográmek do compu … Dejte mi vědět lidi… Díky

Odpovědi
anonym

Jde o MIDI nebo zkráceně o MID soubory které mají něco kolem deseti kB, čímž šetří místo a obsahují informace o notách, o zvucích. Kdy má který zvuk zahrát. V mobilním přístroji je tak syntetizér jako v počítači, který vaši ‚partituru‘ přečte a zahraje. \zvuky jsou vesměs ve všech přístrojích standardizované, takže takový zálohovaný MID souborek do PC zahraje stejné nástroje, navíc v propojení kablem s třeba syntezátorem nebo „samohrajkou“ má lepší zvuk.
Na mobilu se obecně tvoří o hodně líp než na PC, Excel a tabulky mě tam šly líp.