hruby

Poradíte s vyřešením situace, která je uvedená v doplnění otázky? Upřesňuji: Jde o převod na neteř za mého života.

jsem rozveden z manželství jsou dvě děti(dospělé 35leté)nejsme ve styku nechodí ke mě ani já nevím kde je jejich konec a jelikož roky mě přibývají jsem se rozhodl že bych byt v OV přepsal na neteř (na dceru mé sestry)nebudou moci mé vlastní dětí napadnout rozhodnuti když se to převede po mé smrti? děkuji hruby

Původní neotázka
převod bytu v OV jsem rozveden mám dvě děti (dospělé)se kterýma se nestýkáme)nechodí ke mně ani já nevím kde jsou a tud

Upravená neotázka – změnila smysl
den dobrý přeji ono myslím převod za mého života života na neteř děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Bylo by lépe převést byt v době života a pomocí věcného břemene si zajistit doživotní užívání. V případě úmrtí jsou děti nepominutelní dědici ze zákona. Samozřejmě lze je i vydědit, ale nebývá to vždy jednoduché a lze to v budoucnu zpochybnit. Být na tvém místě, řešil bych to už za života.
Lze to řešit normálním prodejem, s uvedeným věcným břemenem/ dožití v bytě./ A nebo darem , také s věcným břemenem. Smlouvu vyhotoví a zrealizuje každý notář.

Další odpovědi
terry

Pokud byt převedete ještě za života, nebude již spadat do dědictví.
Věcné břemeno na dožití opravdu doporučuji.