hippeace

převoc jednotek ve fyzikálně chemických vzorcích přesněji u objemu

učím se na Fyziku a uprostřed příkladu jsem se zadrhla: vyšlo mi že objem (vody) je 0,72 kg (což mi vyšlo dobře) a pak ve vzorci (molárni objem se rovná objem děleno látkové množství) se mi objevil přepočet na 0,00072 bez jednotek vzorec končí výsledkem 1,8*10na-5tou METRŮ KRYCHLOVÝCH(přičemž látkové množství je 40 mol)

Odpovědi
chudst

Presneji receno… kg? Objem se urcuje v metrech (…) krychlovych, ci litrech. V kilogramech se urcuje hmotnost.

V chemii je tusim molarni hmotnost kg*mol−1, molarni objem pak m3*mol−1.