maza75

Převední na jinou práci po ukončení PN následkem pracovního úrazu

Dobrý den, následkem pracovního úrazu nemohu vykonávat dosavadní profesi. Toto mám potvrzeno ve zdravotním posudku. Může mne zaměstnavatel přeřadit na jinou pozici bez mého souhlasu? V případě, že nebudu mít ve firmě uplatnění, mám požadovat 12-ti násobek odstupného?

Odpovědi
slimaczek

Dobrý den, podle zákoníku práce, vás může zaměstnavatel převést na jinou práci bez vašeho souhlasu v případě, že jste pozbyl(a) zdravotní způsobilost vlivem pracovního úrazu apod. Pokud ovšem bude na nové pracovní pozici menší výdělek, je zaměstnavatel povinen vám dorovnat plat do výše vašeho platu před vznikem pracovního úrazu. Pokud přeřazení odmítnete asi se dvanáctinásobku nedočkáte. Ten by přicházel v úvahu, pokud by nebylo pro vás u zaměstnavatele uplatnění a musel by vás propustit.

colombo3

No to je dneska ten problém,že když to nevemeš,ukončí ti pracovní poměr ze zdravotních důvodů,ale ale,pozor,jestli ho ukončí zaměstnavatel,tak nevim,nevim,bez odstupnýho,ale pracák dá podporu,pokud to ukončíš ty ze zdravotních důvodů,tak s odstupnym,co máš ve smlouvě.Ale háček je tu zase,musíš marodit znova,aspoň přez měsíc a potom to ukončit na doporučení doktora.Tak dej bacha,ať to nepokazíš.De vo prachy.Jiná možnost v tvom případě neni.