annas

Převedete větu do spisovné češtiny?

Dej si majzla, ať ti někdo něco nečmajzne (nešmajzne) a rychle s tím nevymajzne!

Jaký je asi původ těchto slov?
Doplňuji:
Jde o slova obecné češtiny, tedy nespisovná, která mají původ většinou v němčině – majznout – z něm. march, šmajznout – ze schmiesen, dát si majzla – mäuseln, pak z českého mysl, rozmyslit si to. Takže když si dáváme majzla, aby nám někdo něco nečmajznul, myslíme na tuto možnost, máme ji na mysli.

Podle ČR

Nejlepší odpověď
hanulka11

dej si pozor ,ať ti někdo něco neukradne a rychle s tím neuteče

jsou to slangové výrazy ale odkud netuším

Další odpovědi
Mili @

Dej si pozor, ať ti někdo něco neukradne a rychle s tím neuteče.
Že by Brno????

hanulko – napsaly jsme obě totéž v jednu chvíli!!! platíš pivo!

iq

Dej si pozor, ať ti někdo něco neukradne a rychle s tím neuteče. Já nevím brněnský Hantec?
Doplněno: to je hrozný, jak jsou ty holky tady rychlý.Pište jedním prstem,ať to stihnem napsat i mi ostatní!!! 🙂 🙂

Myšák V.

Překlad je správný,taky bych to tak napsal,ale brněnský hantec to nebude…

vagra

Souhlasím se všemi překlady,až na poslední slovo.
To bych přeložil,jako „nezmizí.“
Slang jsem bohužel nepoznal.

vagra

Pro Annas-volný překlad do slezštiny:
Daj se pozur,až či kdoši coši něukradně a honem s tym nězmizně!
Ve vedlejší vsi,může být výslovnost i překlad jiný.

annas

Vagro, děkuji za překlad.

led

Pozerali ste seriál „Hříšní lidé …“?

annas

Led, ano. Ale při opakování již ne všechny díly.