tomand79

Prestupek po 10 letech od propusteni a tedkom zadost o vymaz rejstriku trestu?

Přestupek po 10 letech od propuštění Tomáš Dospíšil, 11.06.2012 15:36:21 Dobrý den,mám tuhletu otázku. : Zákon říká tohle. Odsouzení se zahlazuje pouze na žádost odsouzeného. Odsouzení lze zahladit, jestliže odsouzený po výkonu trestu vedl nepřetržitě řádný život 1.po dobu patnácti let, jestliže byl uložen výjimečný trest 2.po dobu deseti let, jestliže trest činil více než 5 let, 3.po dobu pěti let, jestliže trest činil více než jeden rok, 4.po dobu tří let, jestliže trest činil nejvíce jeden rok. Zajímalo by mne jak to je když jsem byl propuštěn v roce 2002 po ani né roce z vězení.A ted chci zažádat o výmaz z rejstříku trestu.Pro mne tedy platí bod č.4 Mne zajímá jestli soud bude přihlížet k tomu že jsem spáchal v roce 2011 přestupek za který jsem byl odsouzen k pokutě 500kč + 1000kč náklady řízení nebo soud zajímá ta doba tří let po propuštění?

Odpovědi
ReHu

Na to ti správně odpoví v některé advokátní poradně či kanceláři.