Přestupek – městská policie

Dobrý den,

jsem předvolaný na městskou polici ohledně vysvětlení dopravního přestupku. Pravděpodobně špatné zaparkování vozu. Chci se zeptat, zda pomůže, když řeknu že „vůz řídila mě osoba blízká a já bych jí tímto nechtěl ublížit“. Prý se to tak říká, a policie mě ani dotyčnou osobu nemůže nijak pokutovat. Je to vážně pravda?

Nejlepší odpověď
Ella

vymlouvat se na osobu blízkou už přece nejde ne?

Další odpovědi
tom004

Možná,se pletu,ale vyšetřovat,může jenom policie ČR.
I,tak si myslím,že,pokud je co vysvětlivat,nebo vyšetřovat,přísluší to,PČR.Jestli,špat­ně parkoval,MP učitě pořídila fotodokumentaci,a mohou,tak maximálně,následně udělit pokutu.A,nějaká výmluva,na osobu blízkou,je podle mne,nesmysl.Je to,můj názor.

cukrar

proč by nešlo vymluvit na osobu blízkou. idičky, na osobu se lze vymlouvat mnoho desítek let a ještě půjde. Dokud se nezmění ústava.
Anonyme, asi jste předvolán jako provozovatel vozidla. Dostavíte se, oznámíte že víte kdo řídil a odmítáte vypovídat. Nic víc, nic méně.
Nikdo Vás nemůže do ničeho nutit, anio vypovídat proti sobě.
Pokud zamachrujete a sdělíte ,že jim neřekne páč je to osoba blízká, sdělí Vám OK, dají to Vám to podepsat, hrdině odejdete a máte sankci 10 000Kč + správní řízení. Nevěříte?
ICQ 55180641

Elo, mýlíte se, lze použít osobu blízkou a mnoho let ještě půjde…
Tome, tazatel nepíše nic o vyšetřování.

honza19hk

podle mě se vymlouvat nemá cenu,zvlášť pokud vás viděli z toho auta vylézat.Lepší pokuta než obvinění z křivého svědectví nebo výpovědi.Tohle udělal známej,zaky se vymlouval že to auto půjčil a polišové vyrukovali s kamerovým záznamem z kamery na sloupu.Podle mě když řeknete jo zaparkoval sem tam,např jinde nebylo místo,nebo spěchal jsem a budete plně spolupracovat,přiz­náte chybu řeknete že se to víc nestane,tak si myslím že by to mohli řešit domluvou-záleží na tom jestli u nich máte už nějaký zápis.

Já jsem zastavil na zákazu zastavení ,protože jsem šel těsně před zavíračkou do obchodu .když jsem vylez byli tam poldové,já jim řekl,že vím,že stojím na zákazu a že se to víc nestane,že jsem spěchal ndo obchodu než ho zavřou a polišové mi řekli ať odtamtud zmizím a šli pryč.

„Pravděpodobně špatné zaparkování vozu“
Vy uděláte přestupek a ani nevíte jakej? to je pěkný.