Malinik

Může po mně soukromá SŠ, z níž jsem přestoupil na jinou SŠ, chtít dodatečně nějaké poplatky?

Zdravím, měl bych jeden dotaz. Před pěti lety jsem po roce přestoupil ze soukromé střední školy na jinou střední školu. Na staré SŠ jsem to oznámil mailem své třídní učitelce. Na nové SŠ jsem odmaturoval a teď jdu do třetího ročníku na VŠ. Mám teď strach, zda po mně stará SŠ nemůže chtít nějaké poplatky (např.zda mě nevedli dál jako studenta a byl jsem povinen platit školné nebo zda nebudou požadovat nějaké poplatky za předčasný odchod). Smlouvu se starou SŠ nemůžu najít, ale za těch pět let od přestupu mi žádná výzva k jakékoliv úhradě nepřišla. Pokud máte někdo zkušenost, poraďte prosím.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud staré škole něco dlužíš, tak to samozřejmě vymáhat může. Nikdo z nás nedokáže říct, jaká byla smlouva, a zda jsi něco zůstal či nezůstal dlužit. To musíš vědět ty.

Další odpovědi
Quimby

Zkus se podívat na webové stránky dané školy, mohli by tam mít vyvěšené všeobecné podmínky.
Oznámení mailem s tím že končím na škole mi přijde dost málo. Nemusíš nějak tu smlouvu třeba vypovědět?
Každopádně pokud se neozvali, tak bych řekl, že bude vše v pořádku.