dejv:)

Přestup na jiný obor?

Dobrý den, jsem ve druháků na maturitním oboru IT, mám velmi výborné výsledky, ale kvůli spolužákům bych raději přestoupil ma cestovní ruch kde je to samá holka, ale nechci začít zase v prváků šlo by abych přestoupil a vlastně jel ten ročník jako na té škole kde momentálně jsem?

Nejlepší odpověď
annas

Dobře zvažte, zda je vaše rozhodnutí správné. Prpmyslete si důvody pro i protii. Např., co získáte, co ztratíte, uplatnění v budoucnosti atd.

Neuvedl jste, jak se spolužáci chovají., zda se nedá jejich chování nějak řešit atd. Opravdu soužití nezvládáte, když máte jinak výborné výsledky? Situaci znáte vy, my nikoliv.

Ale přesto položím další otázku. Víte určitě, že se na cestovním ruchu se budou spolužačky chovat jinak?

Neuvedl jste, zda je obor na stejné škole, nebo jde o jinou školu. Takže opět se nemohu přesně vyjádřit.
Každopádně musí vaši rodiče podat řediteli školy písemnou žádost. V případě souhlasu s přestupem i přijetím na jiný obor do druhého ročníku, složite rozdílové zkoušky z předmětů, jimiž se obory liší. .

Projděte si s rodiči odkaz, kde je o přestuopu mnohem víc.
http://www.oa­o.cz/old/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=442&Ite­mid=242

Další odpovědi
RyuzakiKate

A jak jinak bys chtěl do hlavy dostat znalosti cestovního ruchu, než začít odznova? To by šlo ještě tak kdybys byl v prváku. Ses měl rozhodnout dřív. Ale jestli se chceš zahodit na cestovní ruch a vyprdnout se na obor, kde máš, jak říkáš, velmi výborné výsledky jenom kvůli tomu, že tam nejsou holky… Tak to promiň, ale to je hodně pitomý uvažování. Dneska se v IT oborech uplatníš mnohem lépe, na cestovní ruch chodí každej druhej…