Avatar uživatele
Petr Höhn

Změnu trvalého bydliště a místa podnikání mám nahlásit na živnosťáku v místě bydliště nebo v místě trvalého pobytu?

Změnu trvalého bydliště a místa podnikání mám nahlásit na živnosťáku v místě bydliště nebo v místě trvalého pobytu? (jsou to dvě různá města) To samé se týká měsíčního daňového přiznání a souhrnného hlášení (jako OSVČ – identifikovaná osoba) – mám jej zasílat finančáku v místě, kde nyní bydlím nebo v místě hlášeného trvalého pobytu? Moc děkuji za pomoc :)
Přestěhoval jsem se a nyní je mé trvalé bydliště v jiném městě než bydlím.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3190 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Změnu místa podnikání musíš nahlásit v místě trvalého pobytu. Tam jsou vedeny papíry pro živnost. Tam doložíš doklady o místě podnikání (vlastníš nemovitost k podnikání, nájemní smlouvu pro podnikání či čestné prohlášení atd.). Živnosťák pak přepošle papíry do místa podnikání a budeš spadat pod živnosťák v místě podnikání. Finančák tuším zůstává v místě trvalého pobytu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Jednoduché zásahy v živnostenském oprávnění můžete vyřešit na kterémkoliv Czech Pointu, tj. na poštách, obecních úřadech apod., kdekoliv v České republice nebo přes datovou schránku, pokud ji máte.

V případě finančního úřadu můžete zajít na kterýkoliv finanční úřad v České republice. Finančáky si to mezi sebou přepošlou. Případně lze využít datovou schránku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání