Přestávka v práci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nějaká změna v Zákoníku práce – pracovní přestávka v práci. Zaměstnavatel poskytne zaměstnanci pracovní přestávku po 5 hodinách nepřetržité práce nebo po 6? Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

(1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; mladistvému zaměstnanci musí být tato přestávka poskytnuta nejdéle po 4,5 hodinách nepřetržité práce. Jde-li o práce, které nemohou být přerušeny, musí být zaměstnanci i bez přerušení provozu nebo práce zajištěna přiměřená doba na oddech a jídlo; tato doba se započítává do pracovní doby. Mladistvému zaměstnanci musí vždy být poskytnuta přestávka na jídlo a oddech podle věty první.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h3.aspx