marta52

Přestal mi fungovat touchpad – voda v počítači – potřebovala bych z počítače stáhnout fotografie, prosím o radu. Děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

Nerozumim spojeni „touchpad v pocitaci“, ale predpokladam, ze tim myslite v notebooku. Uplne nejjednodusseji: Mys? Koupite jit za par stovek. Pokud nechcete, tak zkusit pres klavesnici. Jakmile se vam nacte pocitac, zmacknete tlacitko na klavesnici „Win“ (– dole v oblasti mezerniku, obcas to byva znacene jako windowsacke okno), TABem a sipkami se dostante na „Pocitac“, zmacknete ENTER. A pomoci sipek a Enteru se dostante na pozici, kterou potrebujete.

Nebo dalsi moznost – jakmile se vam zobrazi nabidka „START“, jednoduse zadejte nazev slozky do vyhledavani. Jak? Obdobnym zpusobem, jako jsem napsal predtim: tabulatorem a kurzorovymi sipkami se na nej dostante, Enterem potvrdte.

Takze rekapitulace: na klavesnici pouzivejte misto mysi a touchpadu „win, tab, sipky a eventuelne alt“.

Další odpovědi
arygnoc

nejjednodušší je koupit myš.
kdysi, když nebyli myši (anebo byli drahé), se běžně používala klávesnice (tab, enter, escape, break), ale to už mnoho lidí zapomnělo používat.

osobně mám touchpad v nb vypnutý, používám pouze myš a klávesnici.