fortin

Preslův název pro elektřinu

Preslův slovník nečtu. Divná otázka.

Nejlepší odpověď
annas

Doplnění odpovědi:

Presl utvořil slovo mluno patrně podle ruského molnija, blesk; ale jako mnoho slov od něho utvořených, neujalo se trvale. V jazyce moravském bylo pro elekřinu úředně zavedeno staromoravské slovo mluno, což je ovšem pouze zkomolenina starocajzlovského jadrného slova mlno, které Češi přestali používat jako zastaralé už před sto lety, tedy koncem 18. st.
Mluno – zůstalo na Moravě, v Čechách pak mlno. Obě slova samozřejmě zanikla.
Podle Naší řeči, K. S. Amerlinga

Doplňuji:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=563

Další odpovědi
infant

Myslím, že to bylo „mluno“

Zdroj: infant.blog.cz